7 червня Apple презентує iPhone четвертого покоління

Июн
7

Apple

7 червня в США відкриється щорічна всесвітня конференція для розробників (WWDC), яку проводить Apple. Офіційно презентація нового iPhone не була анонсована, проте в 2009 і 2008 роках Стів Джобс представляв на заходах моделі 3G і 3GS.

Експерти очікують, що попереднє замовлення на пристрій можна буде оформити вже сьогодні, а поставки почнуться в кінці червня - початку липня. Апарат у США буде, як і раніше, продаватися виключно з контрактами від AT&T. Стару сім-карту вставити не вийде - смартфон заточений під стандарт microSIM, використовуваний поки лише в iPad.

Крім анонсу нового смартфона, від Стіва Джобса чекають і інших новин, зокрема, деталей про наступну, п'яту, версію браузера Safari.

Зазначимо, новий iPhone розроблявся в атмосфері надтаємності, однак у квітні блогеру порталу Gizmodo вдалося роздобути один з апаратів і опублікувати на ресурсі його фото, після чого Apple попросила повернути загублений телефон, а поліція проводила розслідування обставин інциденту.

iPhone четвертого покоління буде перевершувати всі наявні сьогодні на ринку Android-апарати як мінімум за одним показником - розділенням екрана. По довгій стороні воно становить, якщо вірити інсайдерській інформації, 960 пікселів - це майже стільки ж, скільки у набагато більшого iPad (1024).

Очікується в iPhone 4G і більш якісна камера, можливо, здатна знімати відео високої чіткості, процесор A4, ідентичний або аналогічний використовуваному в iPad, а також більш ємна батарея. При цьому сам пристрій буде тоншим за попередників. Але, мабуть, більш важлива нова операційна система - iPhone OS4, що отримає більше 100 поліпшень порівняно з попередньою версією, включаючи обмежену багатозадачність, а також рекламну платформу iAd.

"Чи буде так само легко залишатися попереду, як у минулому році? Ні. Я думаю, Android домігся великого прогресу", - сказала аналітик видання Gartner Кароліна Міланізі.

iPhone, що з'явився в 2007 році, багато в чому створив сучасну індустрію смартфонів, надавши користувачам широкий 4-дюймовий тач-скрін і можливість зручного перегляду інтернет-сторінок.

Проте відтоді ринок швидко наповнився конкурентами - особливо смартфонами з ОС Android.

"Android - єдиний реальний претендент на престол", - говорить аналітик Rodman & Renshaw Ашок Кумар.

"Позиції Nokia продовжують слабшати, RIM поки відстає на споживчому ринку, Microsoft може просто не встигнути".

Частка iPhone на світовому ринку смартфонів зросла до понад 15 відсотків у першому кварталі 2010 року, забезпечивши телефону третє місце. Смартфони з ОС Android займають четверте місце з приблизно 10 відсотками, свідчать дані Gartner.

Для Apple також буде важливою ціна нового iPhone. Вартість останньої моделі iPhone, 3GS, починається з $ 199, враховуючи знижку оператора.

AddToAny

Ленты новостей