Великий адронний колайдер запущено після тижневої аварійної зупинки

Июн
8

Андронний колайдер

Великий адронний колайдер знову запущений після майже тижневої зупинки, викликаної збоєм у системі електропостачання. Співробітники CERN також провели приготування до збільшення інтенсивності колайдера.

У неділю, 30 травня, колайдер був зупинений через відключення лінії напругою 18 кіловольт, по якій електрика надходить в CERN. Потім почалася планова технічна зупинка для того, щоб підготуватися до переходу на новий рівень інтенсивності.

Наразі, згідно з даними, опублікованими на сайті Центру, енергія пучків протонів знову виведена на рівень 3,5 тераелектронвольта.

Також фізики більше, ніж у три рази, збільшили кількість груп протонів в кожному пучку. Якщо раніше їх було по чотири, то тепер - 13 у кожному пучку. При цьому в кожній групі 20 мільярдів протонів. В результаті інтенсивність (загальна кількість протонів у пучку) була доведена до 2 на 10 в 11-й степені на пучок.

Великий адронний колайдер, запущений після річної перерви 20 листопада 2009 року, є найбільшим в історії прискорювачем елементарних частинок. У його 27-кілометровому кільці стикаються розігнані майже до світлової швидкості пучки протонів, які надходять в колайдер, пройшовши через ланцюжок інших прискорювачів. Вивчаючи результати зіткнень частинок, вчені сподіваються отримати нові дані про будову матерії.

Нагадаємо, 30 березня фізикам вдалося встановити черговий рекорд потужності на колайдері, який склав 7 тераелектронвольт. Раніше того ж дня на прискорювачі була усунена поломка, що не перешкодила роботі ВАК. Після профілактичних робіт учені спробують підвищити енергію зіткнення ще вдвічі, до проектної потужності у 14 ТеВ.

AddToAny

Ленты новостей